8 Aralık Ehliyet Sınavı

8 Aralık Ehliyet Sınavına girecek sürücü adayları merakla sınavın yapılacağı günü beklemekte, şoför adayları heyecanla ehliyet sınavı yerlerinin açıklanacağı günü bekliyor. 8 Aralık Ehliyet Sınav Yerleri 5-6 Aralıkta açıklanacaktır. Peki, sınava girecek adaylar, Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları 8 Aralık 2013 Ehliyet Sınavından hemen sonra Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayınladığı anda sizler ile paylaşılacaktır. Adayların merakla bekleyeceği ve sürekli olarak dile getirilen 8 Aralık Ehliyet Sınav Sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı ise 18 Aralık 2013 Çarşamba günü Ehliyet Sınav Sonuçları açıklanacaktır.

8 Aralık Ehliyet Sınavı Harç Ücreti

Aralık ayı Motorlu taşıt sürücü aday sınavına girecek adayların Ehliyet Sınav Ücretini Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankasına 03 Eylül – 04 Ekim 2013 tarihleri arasında yatırmaları gerekmektedir. Ehliyet sınav ücreti her bir sınav için 50 TL’dir.

8 Aralık Ehliyet Sınavı Yaş Şartı

8 Aralık Ehliyet Sınavına müracaat edecek sürücü adaylarının sınıflara göre yaş şartı, A1,A2 ve H Sınıfı Ehliyet alacaklar için 1996, B Sınıfı Ehliyet alacaklar içi 1995, C, D ve E Sınıfı Ehliyet alacakların ise 1991 doğumlu, gün ve ay olarak yaşlarını doldurmaları gerekmektedir.

8 Aralık Ehliyet Sınavında Çıkan Soru Sayısı

Ehliyet Sınavın teorik ve direksiyon sınavı olmak üzere iki aşama oluşmaktadır. Teorik sınavda sürücü adaylarına Trafik (32), İlk Yardım(16) ve Araç Tekniği(12) derslerinin bulunduğu 60 soru sorulmakta, aday tüm soruların değerlendirildiği sınavda 100 üzerinden en 70 puan aldığında sınavda başarılı sayılmakta ve diğer aşama olan direksiyon sınavına girmeye hak kazanmaktadır. Direksiyon sınavında aday sınavda değerlendirilen hususlardan sadece birinde bile hata yapması durumunda sınavda başarısız sayılmaktadır.

Direksiyon Sınav Tarihleri

8 Aralık Ehliyet Sınavına giren ve kazanan şoför adayları bir sonraki aşama olan direksiyon sınavına gireceklerdir. Direksiyon Sınav Tarihleri 4-5 Ocak 2014’dür. Direksiyon Sınavında başarısız olanlar 18-19 Ocakta tekrar sınavına gireceklerdir. Direksiyon Sınav Tarihleri il/ilçelere göre farklılık gösterebilmektedir.   Direksiyon Sınav Sonuçları sınavın gerçekleştiği günün sonunda eğitim alınan Sürücü Kursu tarafından kursiyerlere bildirilmektedir. Sınav sonuçları online üzerinden kesinlikle yayımlanmamaktadır.

Ehliyet Sınavından Kalanlar

8 Aralık Ehliyet Sınavından kalanlar ve kaçıran sürücü adayları, bir sonraki en yakın sınav tarihi 12 Ocak Ehliyet Sınavı’dır. Teorik sınavda aynı zaman direksiyon sınavında kalan adayların toplam sınav hakkı her iki sınavda ayrı ayrı sınav hakkı 4 (dört)’tür.

Kaynak: http://www.ehliyetsinavi.com.tr/8-aralik-ehliyet-sinavi.html

Bu yazı Güncel Bilgiler kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>